Rzymskokatolicka Parafia Opatrzności Bożej w Jaworzu

To nie pomyłka! Za dziewięć miesięcy będziemy śpiewać kolędy, łamać się opłatkiem i pójdziemy na Pasterkę.
Zanim jednak to się stanie, minie czas, jaki upływa od poczęcia dziecka do jego narodzin. Jak każdy człowiek, również Jezus potrzebował tego czasu, wzrastania w łonie mamy, Maryi. To także okres, kiedy matka, ojciec, rodzina, przygotowują się do przyjęcia nowego członka.
– Tu, z tego miejsca, zwracam się do wszystkich ojców i matek mojej Ojczyzny i całego świata, do wszystkich ludzi bez wyjątku: każdy człowiek poczęty w łonie matki ma prawo do życia! – Tak w 1999 roku w Łowiczu przemawiał do Polaków Jan Paweł II.
Nie jest to jedyna wypowiedź świętego Polaka, którego każdy z nas szanuje. Kochamy papieża z Polski, ale czy słuchamy Go i się z nim zgadzamy?
Niestety, nie każde dziecko może się urodzić. Dane szacują, że w Polsce rocznie dokonuje się ponad tysiąc tzw. legalnych aborcji, nie wspominając o podziemiu aborcyjnym, czy światowych statystykach. To wiele istnień ludzkich, a przecież Bóg powiedział: Nie zabijaj!, nie dodając przy tym: „chyba, że dziecko będzie niechciane czy chore”.
Stąd też co roku 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia. Nie tylko dziękujemy wtedy Bogu za Wcielenie Bożego Syna czy dar życia, ale chcemy ratować tych, którzy z Woli Bożej powstali w łonie matek. Pragniemy, by poczęte dzieci, były przyjęte z miłością i mogły się narodzić w kochających rodzinach. Stąd też powstała Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. W tym dniu wielu wiernych na całym świece podejmuje publicznym aktem w kościele zobowiązanie do codziennej modlitwy w intencji dzieci poczętych. Chodzi o odmówienie jednej dziesiątki różańca św. w ciągu dnia. Można też dołączyć dobrowolny post, uczynek miłosierdzia czy wyrzeczenie. To tak niewiele, a może przecież uratować życie.
Niedawno świat obiegła wiadomość, że gdyby nie lekarz, który odmówił matce Christiana Ronaldo wykonania aborcji, to nie byłoby legendy footballu.
Nie chodzi tutaj, by wartościować życie ludzkie, kto będzie sławnym, wielkim tego świata, a kto nie. Kto powinien się urodzić, a kto nie... KAŻDY JEST TAK SAMO WAŻNY I TAK SAMO MA PRAWO SIĘ URODZIĆ, bo jak powiedział Jezus: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili Mt 25,40. Niech te słowa będą zachętą do podjęcia tego gestu miłosierdzia.
W naszej parafii również będzie możliwość włączenia się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Odbędzie się to w sobotę 25 marca podczas mszy św. o godz. 9.00.

Marcin Smolarski
MSZE ŚWIĘTE
W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00
w kaplicy w Nałężu: 9.00
MSZE ŚW. W LIPCU I SIERPNIU
Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
codziennie przed Mszą św,
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00
KANCELARIA PARAFIALNA
Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna
ODWIEDZINY CHORYCH
w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30
NABOŻEŃSTWA
w tygodniu i w niedziele: 17.30
RORATY
od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00
DROGA KRZYŻOWA
dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15
GORZKIE ŻALE
z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15
ODPUSTY W PARAFII
w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.