Back

poniedziałek, 03, grudzień 2018

Adwentowe spotkanie ekumeniczne w Jaworzu

Już od kilku lat, w okresie Bożonarodzeniowym, odbywają się ekumeniczne spotkania opłatkowe. Tym razem, po raz pierwszy, miało ono charakter adwentowy – radosnego oczekiwania – i odbyło się w Domu Gminnym „Pod Harendą”, 3 grudnia 2018 r. Poza Akcją Katolicką w Jaworzu oraz Polskim Towarzystwem Ewangelickim – Oddział w Jaworzu, w spotkaniu uczestniczyli także radni Rady Gminy Jaworze na czele z wójtem i jego zastępczynią.

Nie zabrakło proboszczów obu jaworzańskich parafii - ks. Władysław Wantulok (proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej) i ks. Andrzej Krzykowski (proboszcz pomocniczy), a także ks. Stanisław Filapek (proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Opatrzności Bożej).

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia pana Leopolda Kłody. Wysłuchano wykładu Stefana Króla pt. „Powstanie i działalność Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego”. Nie zabrakło przemowy wójta, pana Radosława Ostałkiewicza. Przedłużając obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości, schola Parafii Rzymskokatolickiej, „Gaudium Providentiae”, odśpiewał kilka pieśni patriotycznych, a zespół muzyczny Parafii Ewangelickiej „Cantate” wprowadził uczestników w świąteczny nastrój, wykonując pieśni religijne. Składane były również życzenia adwentowo-świąteczne przez proboszczów obu parafii.

Spotkanie odbywało się w atmosferze spokoju i wzajemnej uprzejmości. Był to kolejny krok na drodze wzajemnej współpracy.

poniedziałek, 03, December 2018