9 października w naszej parafii rozpocznie się Szkoła Wiary, prowadzona przez Wspólnotę i Szkołę Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” z Cieszyna.

8 października

W naszej parafii rozpoczyna się szczególny czas długo zapowiadanej Szkoły Wiary. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 9 października o godz. 19:00 w domu katechetycznym. Te wyjątkowe rekolekcje poprowadzi Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” z Cieszyna.

Szkoła wiary opiera się na:

  • cotygodniowym spotkaniu (7 kolejnych poniedziałków), które obejmuje modlitwę uwielbienia, konferencję opartą na programie podstawowych praw życia duchowego i głęboko zakorzenioną w tekstach Pisma Świętego oraz krótkie spotkanie w grupach (zakończenie około 20:30).
  • codziennej modlitwie osobistej (15 minut), podczas której indywidualnie rozważa się zaproponowane fragmenty Pisma Świętego.

Jezus zaprasza Cię osobiście. On zna Twoją sytuację, pragnienia, plany, radości, problemy i codzienne trudności. On chce napełnić Cię swoją łaską i odnowić Twoje życie, niezależnie od tego, co aktualnie przeżywasz.

Udział jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia – po prostu przyjdź!

Przykłady świadectw osób, które uczestniczyły w Szkole Wiary:

„Jezus pomógł mi się wyciszyć, odpocząć, odnaleźć w Nim spokój. Dał mi wskazówki, jak postępować i jak patrzeć na życie. Pokazał mi, jak bardzo mnie kocha,  jak mnie wspiera… Teraz wiem, że mogę Mu wszystko powierzyć. Jezus dał mi nadzieję i siłę na przyszłość. Magda”

„Pan Jezus bardzo mnie zbliżył do siebie, a także wzbudził pragnienie, aby moi najbliżsi doświadczyli tego samego. Jezus uświadomił mi na nowo, że wiara jest radością i największym naszym szczęściem. M.”

„Poprzez Szkołę Wiary pogłębiła się moja relacja z Jezusem, Bogiem Ojcem i Duchem Świętym. Mój osobisty Pan i Zbawiciel pokazał mi te miejsca, które szczególnie potrzebowały Jego łaski i nawrócenia, i wypełnił swoją miłością. Paulina”

1 października

Już za tydzień rozpoczynamy Szkołę Wiary – wyjątkowe rekolekcje oparte na cyklu spotkań (7 kolejnych poniedziałków, począwszy od 9 października), które poprowadzi Wspólnota Zacheusz z Cieszyna.

Spotkania będą się odbywać o godz. 19:00 w domu katechetycznym (zakończenie - około 20:30). Wierzymy, że będzie to dla uczestników szczególny czas rozwoju wiary, który przyniesie wiele owoców. Nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia – wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

Więcej informacji na stronie internetowej parafii: www.katolikjaworze.pl

24 września

Tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Szkoły Wiary – wyjątkowych rekolekcji opartych na cyklu spotkań (7 kolejnych poniedziałków, począwszy od 9 października). Będą się one odbywać o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

Wierzymy, że będzie to dla uczestników szczególny czas rozwoju wiary, który przyniesie wiele owoców.

Nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia – wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

17 września 

9 października rozpocznie się w naszej parafii Szkoła Wiary, którą poprowadzi Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” z Cieszyna. Ta wyjątkowa forma rekolekcji daje wspaniałą okazję do pogłębienia życia duchowego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian!

W niedzielę 8 października, poprzedzającą pierwsze spotkanie, homilię na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Wit Chlondowski OFM ze Wspólnoty „Zacheusz”.

Rekolekcje oparte są na cyklu 7 wyjątkowych spotkań. Będą się odbywać w domu katechetycznym w kolejne poniedziałki (9 X, 16 X, 23 X, 30 X, 6 XI, 13 XI, 20 XI) o godz. 19:00.

 

10 września

Wyjątkowy czas Szkoły Wiary, którą poprowadzi w naszej parafii Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” z Cieszyna, już coraz bliżej – początek 9 października 2017 r.

Zachęcamy, by już teraz zaplanować udział w tych szczególnych rekolekcjach, poprzez które Pan chce nas umacniać, prowadzić i zaskakiwać swoją łaską!

  • Cykl 7 cotygodniowych spotkań – w poniedziałki o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym
  • Prosta, a zarazem dynamiczna i ciekawa forma przekazu, która prowadzi do osobistego doświadczenia głoszonych treści.
  • Na każdym spotkaniu m.in. konferencja i modlitwa.

Zapraszamy!

 

3 września

Zachęcamy, by już teraz zaplanować udział w tych szczególnych rekolekcjach, poprzez które Pan chce nas umacniać, prowadzić i zaskakiwać swoją łaską!

To rekolekcje oparte na cyklu 7 wyjątkowych spotkań, poprzez które Bóg wzbudził i nadal wzbudza wielu ludzi do żywej wiary oraz pogłębienia życia duchowego. Prosta, a jednocześnie dynamiczna forma ma pomóc zwrócić się dojrzale i osobiście ku Jezusowi, oraz żyć z Nim w bliskiej relacji każdego dnia. Czuj się zaproszony!

Spotkania będą się odbywać w domu katechetycznym, w każdy kolejny poniedziałek, począwszy od 9 października 2017 r., o godz. 19:00. Każde spotkanie będzie się składać m.in. z konferencji i modlitwy. Nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia - po prostu przyjdź!

Bóg może uczynić w twoim kierunku tysiąc kroków, ale ten jeden w Jego kierunku potrzebujesz zrobić sam.

Artykuły z Gazetki Parafialnej
W IV niedzielę wielkanocną, zwaną...
Jak wiemy z biblijnego opisu powstania...
Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia...
Nie umiem być srebrnym aniołem...
co sądzisz o Mszy św., a ja ci powiem, kim jesteś (Robert Mäder)
Ojciec pełni w życiu rodziny niezwykle ważną rolę.