Ogłoszenia duszpasterskie

Parafia Opatrzności Bożej - Jaworze

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2017 r.Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont naszego kościoła. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać

 1. Droga krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w piątek o 17.15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15.

 2. W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy na probostwo na Krąg Biblijny.

 3. Od soboty rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ksiądz Tadeusz Miszewski palotyn, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Chełmnie i znany rekolekcjonista.
  Bardzo proszę o modlitwę w intencji głębokiego przeżycia rekolekcji oraz o ich owoce w naszym codziennym życiu. Plan rekolekcji znajduje się w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.

 4. W sobotę o godz. 17.30 różaniec w intencji remontu kościoła i ofiarodawców, prowadzony przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.

 5. W zakrystii można zakupić „paschaliki” wielkanocne, które mogą posłużyć jako świece na uroczystości wielkiej soboty. Ofiary z kupna świec przeznaczane są na pomoc ubogim rodzinom w przygotowaniu zbliżających się świąt. Cena 6 zł.

 6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w sobotę 25 marca. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia. Na mszy św. o godz. 9.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji – czyli dziewięciomiesięcznej modlitwy za poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone. Deklaracje Duchowej Adopcji będą przygotowane przy wejściu do kościoła. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 7.00.

 7. Odpowiadając na apel ks. biskupa, by „Parafia stała się rodziną dla konkretnej rodziny z Bliskiego Wschodu” pragniemy wspomagać przez sześć miesięcy trzy rodziny. Począwszy od przyszłej niedzieli, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel przy wyjściu z kościoła.

 8. Kontynuujemy prace przy remoncie naszej świątyni. Od kilku tygodni analizujemy materiały, dotyczące historycznego wystroju wnętrza naszego kościoła. W związku z tym zwracamy się z prośbą o udostępnienie prywatnych zdjęć wnętrza świątyni z uroczystości rodzinnych lub kościelnych oraz takich, na których uwieczniono bryłę budynku kościoła. Szczególnie cenne będą fotografie i rysunki z okresu międzywojennego i wykonane tuż po II wojnie światowej. Po archiwizacji tych materiałów cała dokumentacja pamiątkowa zostanie zwrócona właścicielom.

 9. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, zapraszamy na wspólną kolację. Mamy w sobie wiele dobrego, ale się nie znamy. Przychodzimy do kościoła, po mszy każdy zaraz wraca do siebie i tyle…, a moglibyśmy tak bardzo ubogacić się wzajemnie. Żeby zacząć to zmieniać, proponujemy kolację w gronie ośmiu osób. Dlatego prosimy, żeby chętni (pojedyncze osoby lub małżeństwa) zapisali się dziś w zakrystii. Następnie ks. proboszcz podzieli wszystkich na ośmioosobowe grupy, wyznaczając w każdej grupie osobę, której zadaniem będzie ustalić z pozostałymi uczestnikami kolacji datę i miejsce spotkania oraz co każdy ma przygotować. Kolacja musi się odbyć do końca kwietnia.

 10. W sobotę 25 marca od godz. 8.30 odwiedziny chorych. Chętnych prosimy zgłaszać w zachrystii. Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi planowane są na 8 kwietnia.
MSZE ŚWIĘTE
W tygodniu: 7.00 i 18.00
W niedziele i święta: 7.00, 10.30, 12.00, 18.00
w kaplicy w Nałężu: 9.00
MSZE ŚW. W LIPCU I SIERPNIU
Poniedziałek, wtorek, środa: 7.00
Czwartek, piątek, sobota: 18.00
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
codziennie przed Mszą św,
I czwartek m-ca od 16.30
I piątek m-ca od 16.00
KANCELARIA PARAFIALNA
Poniedziałek i piątek: 8.00 - 9.00
Środa i czwartek: 16.00 - 17.00
W uroczystości i święta nieczynna
ODWIEDZINY CHORYCH
w ostatnią sobotę miesiąca od 8.30
NABOŻEŃSTWA
w tygodniu i w niedziele: 17.30
RORATY
od poniedziałku do piątku: 18.00
w sobotę: 9.00
DROGA KRZYŻOWA
dla dzieci: czwartek 17.15
dla dorosłych i młodzieży: piątek 17.15
GORZKIE ŻALE
z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15
ODPUSTY W PARAFII
w kościele: niedziela Trójcy Świętej
w Nałężu: niedziela po wspomnieniu Św. Jana Nepomucena