2019

poniedziałek, 13, May 2019
Desert Hills

Grupa, którą na potrzeby Von Promnitz Tour 2019 nazywamy DESERT HILLS składa się z członków trzech Kościołów z USA, które zebrały się razem, aby w tym roku dzielić się z nami swoją wiarą poprzez muzykę. Przygotowali dla nas wspaniałą ucztę kulturową, gdyż w skład grupy wchodzą m.in. sekcja z dzwoneczkami, Indianie z plemienia Navajo (czytaj: na-wa-ho) oraz Jamajczycy. Poniżej krótkie notki biograficzne o każdej z grup.

Desert Hills Presbyterian Church

Desert Hills Presbyterian Church został założony w 1967 roku i znajduje się w słonecznym Carefree,
Arizona. Ta tętniąca życiem kongregacja licząca 475 członków jest członkiem Ewangelickiego
Kościoła prezbiteriańskiego. Desert Hills to wielopokoleniowe zgromadzenie, które z zadowoleniem przyjmuje jako członków swojej wspólnoty osoby z wszystkich grup wiekowych.

Jeffrey Anthony jest dyrektorem muzyki tradycyjnej w Desert Hills Presbyterian Church. Uzyskał tytuł Licencjata w zakresie edukacji muzycznej na Indiana University, tytuł magistra muzyki w dziedzinie saksofonu na Arizona State University oraz tytuł magistra muzyki sakralnej z dyrygentury chóralnej w seminarium Lutra we współpracy z St. Olaf College.
Studiował dyrygenturę chóralną u Antona Armstronga i Roberta Scholza, organy u Johna
Ferguson i Robert Clark, a obecnie studiuje organy z Brandonem Burnsem.
Jeffrey prowadził zespoły społecznościowe, prezentowane na różnych warsztatach i festiwalach, gdzie otrzymał wiele wyróżnień. Ma bogate doświadczenie w dyrygenturze chóralnej i instrumentalnej (dyrygował wiele występów), a także w grze na saksofonie, klarnecie, organach, fortepianie. Jako członek Joseph Wytko Saxophone Quartet koncertował wiele w południowo-zachodnim USA i Meksyku. Na zaproszenie rządu USA Kwartet występował również w historycznej Sali Wschodniej Białego Domu.

Indianie Navajo - Leupp
Pierwszy kościół prezbiteriański w Leupp znajduje się w rezerwacie Navajo, około 40 mil na północ od
Winslow w stanie Arizona. 69-osobowa kongregacja należy do Kościoła Prezbiteriańskiego. Zgromadzenie ma wspaniałe świadectwa posługi społecznej i podejmuje wiele działań
w organizacji posługującej tak zwanym młodym-dorosłym. Z kolei Ci młodzi –dorośli, służą i pokazują swą wiarę poprzez muzykę i pracę z dziećmi i młodzieżą.

Ebenezer United Church
Ebenezer United Church znajduje się w obszarze górskim Mandeville, na Jamajce. Założona w
1839 r. wspólnota przyczyniła się do powstania wielu szkół, ośrodka dla osób emerytowanych oraz społecznych organizacji misyjnych.

Images: 59
Desert Hills