Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia - mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego - została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego. W środę, 8 grudnia, będziemy przeżywać tę prawdę w uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu katolicy powinni uczestniczyć we Mszy św. Jednak na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 4 marca 2003 r. Polacy są zwolnieni z tego obowiązku, ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy. Jeśli jednak mamy taką możliwość, dobrze będzie przyjść na Mszę św.

W XX wieku, uboga Włoszka z Montichiari - Pierina Gilli, miała objawienia Matki Bożej, która powiedziała do niej takie słowa: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Chociaż Kościół nigdy nie potwierdził objawień w Montichiari, liczne szczególne łaski, które otrzymali modlący się ludzie sprawiły, że nowy biskup zezwolił na kult.

Usłyszmy i my w tym wielkim dniu życzenie Maryi. Od 12.00 przez godzinę kościół będzie otwarty, zapraszając wszystkich do spotkania z Niepokalaną, do modlitwy razem z Nią przed Najświętszym Sakramentem. Ten dzień to naprawdę okazja do nowego, głębszego wejścia w tajemnice związane z przyjściem Zbawiciela. Skorzystajmy z okazji, jaką Bóg nam daje.

ks. Robert Szczotka