Transmisja online

Msze św.

W NIEDZIELE

w kościele - 7.00, 10.30, 12.00, 18.00
w kaplicy - 9.00

W TYGODNIU

codziennie - 7.00 i 18.00

Twoja Biblia

3 grudnia 2023 r.  I Niedziela Adwentu

Dziękujemy wszystkim, którzy, wspierają materialnie, ofiarą niedzielną i wpłatami na konto, utrzymanie świątyni oraz duszpasterstwa w naszej parafii. 

Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W Adwencie odprawiane są Msze św. roratnie o godz. 6:00 i 18:00 od poniedziałku do piątku, a w sobotę o godz. 9:00. Zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych – do licznego udziału w roratach, abyśmy wzorem Maryi, przez rozważanie Słowa Bożego i Eucharystię, godnie przygotowali się do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci, przychodzą na roraty z lampionami. Można je nabyć w zakrystii.

Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 4 grudnia – wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W tym dniu serdecznie zapraszamy górników wraz z rodzinami na mszę św. o godz. 9.00. Po mszy św. spotkanie w kawiarence. 
  • w środę, 6 grudnia – wsp. św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego.
  • w czwartek, 7 grudnia – wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to zarazem I czwartek miesiąca.
  • w piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 16.30 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Idąc za wezwaniem Maryi zapraszamy na Godzinę Łaski: 60 minut między godz. 12.00 a 13.00 w dniu 8 grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi. Oto Słowa Maryi: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała...” Na tę modlitwę zapraszamy w piątek do kościoła parafialnego od g. 12.00 do 13.00.

Począwszy od tej niedzieli, przez cały adwent, po mszach niedzielnych, siostry będą rozprowadzać poświęcone opłatki wigilijne. W tygodniu opłatki można będzie nabyć w klasztorze.

W zakrystii można zakupić świece „Caritas” na stół wigilijny. Cena minimum 12 zł. Kupując świece, dajemy świadectwo troski o najbiedniejszych, i o tych którzy naszej pomocy potrzebują.

W przyszłą niedzielę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzu przeprowadzą kwestę przed kościołem na działalność Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku - Białej w ramach programu „ Pola Nadziei”.

Siostry służebniczki bardzo dziękują wszystkim, którzy włączyli się w kiermasz na potrzeby misjonarek w Kamerunie. Podziękowaniem składają tym, którzy podarowali fanty i tym, którzy te fanty zakupili. Zebrano 4000 zł. Wyrazem wdzięczności będzie modlitwa. Dziękują także Dzieci Maryi. Z ofiar w kawiarence uzbierano 1700 zł. Kwota będzie dofinansowaniem do formacyjnego wyjazdu. Bóg zapłać.

Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki Studnia Życia po Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00.